Jak wybrać najlepszy leasing samochodu ciężarowego i dostawczego

Właściciele firm często stają przed zwykle niełatwym wyborem, jak sfinansować samochody ciężarowe lub dostawcze, które są im potrzebne do funkcjonowania, ale i rozwoju przedsiębiorstwa. Wszyscy niby zdajemy sobie sprawę z tego, że warto użytkować samochody wysokiej jakości, nie martwić się o ich serwis czy gwarancję.

Wiele osób nie wie albo nie wierzy w to, że są sposoby na pozyskanie niezawodnych nowych i używanych aut, które nie wymagają wykładania dużej gotówki lub zaciągnięcia niebotycznego kredytu. A w dodatku zapewniają opiekę serwisową, gwarancję i ubezpieczenie, za które też nie trzeba płacić jednorazowo.


Jaki leasing wybrać?

MAN Financial Service zadbał o to, by biznesowi klienci byli zadowoleni, a ich samochody dostawcze lub ciężarowe nie stały się przekleństwem dla firmy, bo miały być przecież często jej podstawą i pomagać w rozwoju przedsiębiorstwa. Idealnym, elastycznym rozwiązaniem jest leasing operacyjny. Czy jest to najlepszy leasing? Pod wieloma względami tak. W odróżnieniu od leasingu finansowego zakłada on miesięczną opłatę za usługę – użytkowanie sprawdzonych samochodów, które dadzą sobie radę z zadaniami specjalnymi, a ich koszt, gdybyśmy brali pod uwagę zakup, byłby często nieosiągalny. I mimo że w przypadku rzeczonego użytkownik nie staje się właścicielem pojazdów, czerpie wiele innych korzyści. Nie tylko ma niższą ratę, ale dodatkowo w całości wrzuca ją w koszty prowadzenia działalności, czego nie mógłby zrobić przy leasingu finansowym.


Leasing operacyjny

Dla kogo w takim razie jest leasing operacyjny? Dla osób prowadzących działalność, właścicieli małych lub średnich przedsiębiorstw albo dużych firm, czyli właściwie dla wszystkich przedsiębiorców, a zwłaszcza tych szukających kosztów, ale co najważniejsze: nieplanujących obecnie inwestowania w zakup floty. Nawet jeśli posiadasz oszczędności, możesz je przecież wykorzystać na zupełnie inny cel. Rozwiązanie finansowe, jakim jest leasing, nie zakłada bowiem ani obowiązkowej opłaty własnej (choć można ją wnieść do wysokości 45% wartości samochodu, co obniża miesięczną ratę), ani nawet opłacenia gotówką ubezpieczenia, które także można wrzucić w ratę finansowania. A gdy pod koniec umowy również nie będziesz dysponować gotówką na wykup samochodów albo po prostu nie zechcesz zatrzymać obecnych samochodów w firmie, możesz zwrócić je do dealera i podpisać nową umowę. Podpisujesz wówczas nowy kontrakt leasingu na samochody ciężarowe lub samochody dostawcze – wybierasz nowsze modele, spośród nowych i poleasingowych, ale sprawdzonych aut.


Elastyczność oferty leasingowej

Ta elastyczność oferty sprawia, że leasing operacyjny to najlepszy leasing, jeśli planujesz zakup bądź wymianę samochodów ciężarowych lub dostawczych w firmie, a jego warunki może spełnić niemal każdy przedsiębiorca. Nie są one tak rygorystyczne jak w przypadku brania kredytu, kiedy to kredytobiorca staje się od razu właścicielem pojazdu. Wówczas bank wnikliwie sprawdza historię kredytową, a formalności trwają zwykle znacznie dłużej. Jeśli nie jesteś wiarygodny, finansowanie może przejść Ci koło nosa, a przecież firma musi się rozwijać. Na szczęście nie jesteś skazany na klasyczny kredyt, a wysokiej jakości samochody ciężarowe lub dostawcze i tak możesz użytkować. Jedną z opcji, która Cię ratuje jest leasing operacyjny.

Leasing nie czyni z Ciebie właściciela, ale zastanów się, czy jest Ci to w ogóle potrzebne. W końcu zależy Ci na użytkowaniu niezawodnych, sprawdzonych aut, których zakup za gotówkę wychodzi poza Twoje budżetowe plany. MAN Financial Services wychodzi naprzeciw i oto jest: leasing dostosowany do Twoich oczekiwań. Wybierasz nowe lub poleasingowe modele do 8 lat na 2, 3, 4 lub nawet 5 lat. Twoja opłata wstępna może wynieść 0 zł – ale pamiętaj, że im wyższa wpłata własna, tym niższa rata leasingowa. Ubezpieczenie komunikacyjne opłacisz jednorazowo lub także w miesięcznej racie. I w końcu to, co najważniejsze, to, co sprawia, że jest to chyba możliwie najlepszy leasing: elastyczne zakończenie umowy. Działa to tak, że przy podpisywaniu umowy nie musisz decydować, jak ją zakończysz. Czyli o zwrocie swoich dostawczych lub ciężarowych samochodów lub pozostawieniu ich w firmie pomyślisz po upływie czasu określonego w swoim leasingowym kontrakcie.


MASZ PYTANIA?

Znajdź dla siebie odpowiednią osobę do kontaktu lub wypełnij formularz kontaktowy, a nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą i odpowie na wszelkie pytania.