Na czym polega leasing samochodu ciężarowego i dostawczego?

MAN Financial Service ma w swojej ofercie kilka rozwiązań finansowych, które dają szansę małym i średnim przedsiębiorstwom, ale i dużym firmom na pozyskanie sprawdzonych samochodów dostawczych i ciężarowych, które są im potrzebne i przyczyniają się do ich rozwoju. Obok wynajmu długoterminowego czy kredytu popularną formą jest leasing samochodu ciężarowego czy dostawczego. Dokładnie leasing operacyjny, zwany usługowym ze względu na swój charakter. Polega on bowiem na tym, że korzystamy z użytkowania środka trwałego w zamian za opłacanie miesięcznych rat (dla każdej z nich doliczony jest także podatek VAT). Płacisz za usługę, nie jesteś właścicielem pojazdu, ale opłatę wstępną (jeśli ją wniesiesz, bo nie musisz!) oraz raty w pełnej wysokości wliczasz w koszty uzyskania przychodu. Rozwiązanie jest idealne zwłaszcza dla podmiotów szukających kosztów.


Co to jest leasing?

Leasing to popularna forma finansowania. Dzisiaj można mieć w leasingu różne rzeczy, np. maszyny, sprzęt biurowy, lokale, ale chyba najbardziej popularne jest korzystanie z tej opcji przy zakupie samochodów. Jest ona atrakcyjna cenowo (zwłaszcza w przypadku drogich aut, np. dostawczych czy ciężarowych), wygodna i elastyczna. Kupowanie większych aut za gotówkę mogłoby być dla portfela niejednego przedsiębiorcy nie lada wyzwaniem. Dlatego MAN Financial Services pomyślał o opcji polegającej na udostępnieniu do użytkowania samochodów dostawczych i ciężarowych – wystarczy dobrać ratę, która nie nadwyręży budżetu firmy i podpisać umowę na określony czas. Korzystne raty można doliczyć do kosztów prowadzenia działalności.

Leasing samochodu dostawczego czy ciężarowego to doskonałe rozwiązanie polegające na użytkowaniu pojazdów przez ustalony w umowie leasingowej czas na dogodnych warunkach. Nie musisz zmieniać swoich planów inwestycyjnych, ponieważ ten sposób na auta dla firmy, nie wymaga wykładania gotówki na opłatę wstępną. Oczywiście możesz ją wnieść, obniżając jeszcze bardziej już i tak korzystną ratę, ale jeśli tego nie zrobisz, nadal możesz liczyć na preferencyjne warunki leasingu operacyjnego. Może mieć to znaczenie, zwłaszcza dla przedsiębiorców, którzy robią pierwsze kroki, a ich firmy dopiero startują. Trudno wtedy mieć fundusze na zakup drogich samochodów, często w większej liczbie. I wcale nie trzeba!


Kiedy warto zainteresować się leasingiem?

Jeśli nie zależy Ci, by być właścicielem dostawczaka, ale chcesz go użytkować, potrzebujesz go w swojej firmie, leasing samochodu dostawczego jest dla Ciebie. Wybierz model do 8 lat, okres czasu trwania leasingu, który może wynieść od roku do nawet 5 lat. Jeśli chcesz obniżyć ratę, zrób wpłatę własną (od 0 do 45%). Nie będąc właścicielem, raty wrzucasz w koszty działalności, jest to więc korzystne rozwiązanie dla podmiotów szukających kosztów. A jeśli pod koniec umowy uznasz, że chcesz swoje samochody dostawcze mieć na własność, bez problemu możesz je wykupić. Gdyby jednak wydarzyło się coś, co sprawi, że aktualnie użytkowane auta nie będą Ci już potrzebne, albo zaplanujesz ich wymianę na nowsze modele – żaden problem! Leasing samochodu dostawczego to opcja elastyczna, dlatego świetnie dopasuje się do rzeczywistych potrzeb Twojej firmy.
 
Podobnie jest w przypadku aut ciężarowych. Dzięki opcji, jaką jest leasing samochodu ciężarowego bez problemu i zmiany planów inwestycyjnych staniesz się użytkownikiem wysokiej klasy pojazdów. Ty musisz jedynie pamiętać o miesięcznej niskiej racie, a pod koniec umowy zadecydować, czy samochody wykupisz i zatrzymasz, czy może wymienisz na inne. Wówczas wystarczy zwrócić użytkowane ciężarowe auta do dealera i podpisać kolejną umowę. Elastyczność tego rozwiązania polega także na tym, że samodzielnie ustalasz czas trwania umowy i wysokość opłaty wstępnej. Możesz jej także nie wnosić, ale warto pamiętać, że jeszcze bardziej obniża ona ratę miesięczną – jeśli masz więc środki, które możesz na to poświęcić, warto to przemyśleć. Tak czy inaczej – mimo że biorąc samochód ciężarowy, nie jesteś jego właścicielem (do końca umowy jest nim leasingodawca), leasing samochodu ciężarowego to jedna z korzystniejszych opcji, jeśli szukasz np. kosztów dla firmy.


MASZ PYTANIA?

Znajdź dla siebie odpowiednią osobę do kontaktu lub wypełnij formularz kontaktowy, a nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą i odpowie na wszelkie pytania.