MAN w Polsce

Koncern MAN obecny jest na polskim rynku od 2002 roku. Polska jest dla konceru MAN drugim najważniejszym po Niemczech krajem produkcyjnym.

W Polsce MAN posiada 3 zakłady produkcyjne:

  1. Starachowice (autobusy),
  2. Niepołomice (samochody ciężarowe),
  3. Września (samochody dostawcze TGE wspólnie z VW Samochody Dostawcze – VW Crafter).

W Polsce zlokalizowane są łącznie 4 spółki należące do MAN Truck & Bus AG które zatrudniają ponad 3500 pracowników. Są to:

  1. MAN Truck & Bus z siedzibą w Wolicy k. Warszawy odpowiedzialna za sprzedaż pojazdów ciężarowych oraz autobusów marki MAN i Neoplan wraz z obsługą posprzedażną.
  2. MAN Bus od ponad 20 lat zajmuje się produkcją niskopodłogowych autobusów miejskich MAN Lion’s City z napędem konwencjonalnym, hybrydowym oraz na gaz ziemny. Zakład zlokalizowany w Starachowicach to Centrum Kompetencyjne Produkcji Niskopodłogowych Autobusów Miejskich.
  3. W podkrakowskich Niepołomicach od 12 lat działa spółka MAN Trucks, produkująca pojazdy ciężarowe klasy ciężkiej. Jest to jedna z najnowocześniejszych montowni ciężarówek na świecie. Powstające tam pojazdy trafiają do klientów w całej Europie.
  4. W Poznaniu zlokalizowane jest MAN Shared Services Center - centrum usług wspólnych, realizujące procesy z zakresu finansów, księgowości, zakupów, HR oraz IT dla spółek produkcyjnych i serwisowo-sprzedażowych grupy MAN z 17 różnych krajów.