Co to jest leasing samochodu ciężarowego i dostawczego?

Małe i średnie przedsiębiorstwa, jak i duże firmy – wszystkie stają często przed wyborem finansowania na samochody dostawcze lub ciężarowe. Popularną formą finansowania – uważaną za jedną z najbardziej korzystnych – jest leasing, w przypadku propozycji MAN Financial Services jest to dokładnie leasing operacyjny. Ma on charakter usługowy i tak też jest potocznie nazywany. Chodzi o to, że leasingobiorca może przez dłuższy czas użytkować pojazdy na korzystnych warunkach, nie będąc ich właścicielem, a mimo to niskie raty wrzucać w koszty firmowe.


Leasing samochodu ciężarowego

Leasing samochodu ciężarowego to jedna z dwóch opcji finansowania oferowanych przez MAN Financial Services. Jest to obok najmu długoterminowego rozwiązanie finansowe, które zakłada, że budżet firmy leasingobiorcy będzie bezpieczny dzięki niewysokiej racie i elastycznemu okresowi finansowania oraz zakończeniu umowy. Bezpieczeństwo tego rozwiązania bierze się także z tego, że nie zaskakują nas po drodze żadne dodatkowe, ukryte opłaty. Niska rata może zawierać również ubezpieczenie OC/AC/NW. Jeśli wolisz, opłacasz je jednorazowo – ponownie masz wybór.
Dużym udogodnieniem jest to, że wszystkie formalności są do załatwienia w jednym miejscu (tzw. one stop shipping), w dodatku z pomocą opiekuna MAN Financial Services. Procedura jest szybka i łatwa, nie trzeba mieć też np. dokumentacji potwierdzającej historię kredytową. To znaczne ułatwienie dla przedsiębiorców, którzy jej nie mają, bo na przykład wcześniej nie korzystali z takich rozwiązań albo po prostu firma jest na tyle krótko na rynku, że nie ma jeszcze takich doświadczeń. Co wcale nie znaczy, że nie ma szans na leasing samochodu ciężarowego.

A klientów zachęca nie tylko niska rata i brak dodatkowych kosztów, ale także elastyczność oferty, która nie oczekuje, że z góry założysz, jak zakończysz umowę. Masz prawo tego nie wiedzieć w chwili wybierania samochodu, ani nawet po roku jego użytkowania. Na decyzję przyjdzie czas. Masz go aż do końca okresu trwania umowy – dopiero wtedy określasz, czy swój samochód ciężarowy (a może więcej samochodów) wykupujesz i użytkujesz nadal bądź sam sprzedajesz, czy też zwracasz do salonu. Wówczas my zajmujemy się wszystkim, a Ty możesz wybrać swoje kolejne, nowsze auto ciężarowe i podpisać umowę na kolejny okres.


Leasing samochodu dostawczego

A jak wygląda sprawa, jeśli chodzi o leasing samochodu dostawczego? Bardzo podobnie, choć w tym przypadku jest on jedną spośród trzech opcji finansowania, obok wynajmu długoterminowego samochodu dostawczego oraz kredytu. Poza tym warunki obowiązują te same: elastyczny okres finansowania (od roku do nawet 5 lat) i dwie opcje na koniec umowy. Bezpieczeństwo zapewnia brak kosztów ukrytych, a o sprawność procesu dba opiekun MAN Financial Services. Leasing samochodu dostawczego daje Ci możliwość użytkowania wysokiej jakości samochodu, nawet jeśli nie chcesz przeznaczać gotówki na jego zakup lub po prostu nie masz wolnych środków. Nie musisz ich mieć nawet na opłatę wstępną – nadal masz za to możliwość podpisania umowy leasingowej! A co ciekawe: także ubezpieczenie wrzucasz w ratę za samochód (opcja), co jest dodatkowo bardzo wygodne. Podobnie jak w przypadku samochodów ciężarowych, samochody dostawcze weźmiesz w leasing bez zbędnych formalności. Podczas gdy przy kredycie – ponieważ stajesz się właścicielem pojazdu – musisz udowodnić bankowi, że jesteś zaufanym kredytobiorcą, w przypadku leasingu nie jest wymagana tak szczegółowa dokumentacja.


Podsumowanie

Jak widać, zarówno leasing samochodu ciężarowego, jak i dostawczego mają klarowne zasady i zachęcające warunki. Zwłaszcza że zakup tak drogich aut dla przedsiębiorców może być wyzwaniem. Decydując się na leasing operacyjny, masz szansę wyposażyć firmę w nowoczesne pojazdy, a po upływie czasu umowy leasingowej, zdecydujesz, czy chcesz je zatrzymać na własność (w tym celu je wykupujesz), czy może wymienić na nowe (wtedy zwracasz je do dealera). To rozwiązanie finansowe elastyczne i pełne korzyści.


MASZ PYTANIA?

Znajdź dla siebie odpowiednią osobę do kontaktu lub wypełnij formularz kontaktowy, a nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą i odpowie na wszelkie pytania.